产品货号:
Z28649
中文名称:
TMEM184A抗体
英文名称:
Anti-TMEM184A Antibody
产品规格:
0.1mg
发货周期:
1~3天
产品价格:
询价
| 抗体名称 | Anti-TMEM184A Antibody |
| 指标别名 | TMEM184A,transmembrane protein 184A |
| 克隆性 | Polyclonal |
| 检验物种 | human,mouse,rat |
| 应用范围 | ELISA,WB,IHC |
| 基因名称 | TMEM184A |
| 抗体来源 | Rabbit |
| 抗体类型 | IgG |
| 免疫原 | TMEM184A antibody was raised against a 16 amino acid synthetic peptide near the carboxy terminus of human TMEM184A.The immunogen is located within the last 50 amino acids of TMEM184A. |
| 计算分子量 | 46kDa |
| 成分 | TMEM184A Antibody is supplied in PBS containing 0.02% sodium azide. |
| 纯化方式 | TMEM184A Antibody is affinity chromatography purified via peptide column. |
| 浓度 | 1mg/mL |
| 产品形态 | 溶液 |
| 保存条件 | 4℃可保存3个月,-20℃可保存1年。 |
| 背景资料 | TMEM184A,a multi-pass transmembrane protein,belongs to the UPF0206 family.While the exact function of TMEM184A remains unclear,it is known to be expressed at high levels in the developing testis.TMEM184A may mediate sex-specific signaling events during Sertoli cell differentiation.The restricted expression of this gene in Sertoli cells suggests a role for the encoded protein in the development and/or continued function of that cell type.Ectopic expression of TMEM184A in female genital ridges resulted in failure of gonocytes to enter meiosis. |
| Uniprot ID | Q6ZMB5 |
| 基因名全称 | Transmembrane protein 184A |
| 蛋白名全称 | Transmembrane protein 184A |
| 推荐稀释比 | TMEM184A antibody can be used for detection of TMEM184A by Western blot at 1μg/mL.Antibody can also be used for immunohistochemistry starting at 5μg/mL.Antibody validated:Western Blot in rat samples and Immunohistochemistry in human samples.All other applications and species not yet tested. |
相关搜索:TMEM184A抗体,TMEM184A多抗,Anti-TMEM184A Antibody
