产品货号:
Z27285
中文名称:
SWELL1/LRRC8A抗体
英文名称:
Anti-SWELL1/LRRC8A Antibody
产品规格:
0.1mg
发货周期:
1~3天
产品价格:
询价
| 抗体名称 | Anti-SWELL1/LRRC8A Antibody |
| 指标别名 | KIAA1437;LRRC8;LRRC8A;SWELL1 |
| 克隆性 | Polyclonal |
| 检验物种 | human,mouse,rat |
| 应用范围 | ELISA,WB,IHC |
| 基因名称 | LRRC8A |
| 抗体来源 | Rabbit |
| 抗体类型 | IgG |
| 免疫原 | LRRC8A antibody was raised against a 15 amino acid peptide near the amino terminus of human LRRC8A.The immunogen is located within amino acids 60 - 110 of LRRC8A. |
| 计算分子量 | 94kDa |
| 成分 | LRRC8A antibody is supplied in PBS containing 0.02% sodium azide. |
| 纯化方式 | LRRC8A antibody is affinity chromatography purified via peptide column. |
| 浓度 | 1mg/mL |
| 产品形态 | 溶液 |
| 保存条件 | 4℃可保存3个月,-20℃可保存1年。 |
| 背景资料 | The leucine rich repeat containing 8 family member A protein (LRRC8A) belongs the LRRC8 family of proteins within the LRR superfamily of proteins,which are involved in diverse biological processes,including cell adhesion,cellular trafficking,and hormone-receptor interactions (1,2).LRRC8A is a four-pass transmembrane protein that plays a role in B cell development.Defects in this gene cause autosomal dominant non-Bruton type agammaglobulinemia,an immunodeficiency disease resulting from defects in B cell maturation (1).LRRC8A has also been shown to be an essential component of the volume-regulated anion channel VRAC (3). |
| Uniprot ID | Q8IWT6 |
| 基因名全称 | Leucine rich repeat containing 8 family,member A |
| 蛋白名全称 | Leucine rich repeat containing 8 family,member A |
| 推荐稀释比 | LRRC8A antibody can be used for detection of LRRC8A by Western blot at 1 ~ 2μg/mL.Antibody can also be used for immunohistochemistry starting at 2.5μg/mL.Antibody validated:Western Blot in mouse samples and Immunohistochemistry in rat samples.All other applications and species not yet tested. |
相关搜索:SWELL1/LRRC8A抗体,SWELL1抗体,LRRC8A多抗,Anti-SWELL1/LRRC8A Antibody
