产品货号:
Z26365
中文名称:
SF3A1抗体
英文名称:
Anti-SF3A1 Antibody
产品规格:
100μl
发货周期:
1~3天
产品价格:
询价
| 抗体名称 | Anti-SF3A1 Antibody |
| 指标别名 | PRP21;PRPF21;SAP 114;SAP114;SF3A1;SF3A120;Splicing factor 3A subunit 1 |
| 克隆性 | Polyclonal |
| 检验物种 | human,mouse |
| 应用范围 | WB,ELISA |
| 基因名称 | SF3A1 |
| 抗体来源 | Rabbit |
| 抗体类型 | IgG |
| 计算分子量 | 89KD |
| 成分 | Liquid form in PBS containing 50% glycerol,and 0.02% sodium azide. |
| 纯化方式 | SF3A1 antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| 浓度 | 1mg/mL |
| 产品形态 | 溶液 |
| 保存条件 | -20℃可保存1年,短期保存或频繁使用请置于4℃,可保存一个月,避免反复冻融。 |
| 背景资料 | Splicing factor 3 subunit 1 is a protein that in humans is encoded by the SF3A1 gene.This gene encodes a subunit of the splicing factor 3a protein complex.The splicing factor 3a heterotrimer is a component of the mature U2 small nuclear ribonucleoprotein particle (snRNP).U2 small nuclear ribonucleoproteins play a critical role in spliceosome assembly and pre-mRNA splicing. |
| Uniprot ID | Q15459 |
| 基因名全称 | Splicing factor 3A subunit 1 |
| 蛋白名全称 | Splicing factor 3A subunit 1 |
| 推荐稀释比 | WB 1:500~2000 ELISA 1:5000~20000 |
相关搜索:SF3A1抗体,SF3A1多抗,Anti-SF3A1 Antibody
