产品货号:
Z25869
中文名称:
REG3A抗体
英文名称:
Anti-REG3A Antibody
产品规格:
100μg
发货周期:
1~3天
产品价格:
询价
| 抗体名称 | Anti-REG3A Antibody |
| 指标别名 | Regenerating islet-derived protein 3-alpha;REG-3-alpha;Hepatointestinal pancreatic protein;HIP/PAP;Human proislet peptide;Pancreatitis-associated protein 1;Regenerating islet-derived protein III-alpha;Reg III-alpha;Regenerating islet-derived protein 3-alpha 16.5kDa form;Regenerating islet-derived protein 3-alpha 15kDa form;REG3A;HIP;PAP;PAP1 |
| 克隆性 | Polyclonal |
| 检验物种 | human |
| 应用范围 | WB |
| 基因名称 | REG3A |
| 抗体来源 | Rabbit |
| 抗体类型 | IgG |
| 免疫原 | A full length recombinant REG3A protein. |
| 计算分子量 | 19kDa |
| 成分 | 100 μg in 200 μl PBS containing 0.05% BSA and 0.05% sodium azide. |
| 浓度 | 0.5~1mg/mL,actual concentration vary by lot.Use suggested dilution ratio to decide dilution procedure. |
| 产品形态 | 溶液 |
| 保存条件 | -20℃可保存1年,短期保存或频繁使用请置于4℃,可保存一个月,避免反复冻融。 |
| Uniprot ID | Q06141 |
| 基因名全称 | Regenerating islet-derived protein 3-alpha |
| 蛋白名全称 | Regenerating islet-derived protein 3-alpha |
| 推荐稀释比 | Western blot analysis,0.1-0.5 μg/ml |
相关搜索:REG3A抗体,REG3A多抗,Anti-REG3A Antibody
